Digitální filozof

Před 14 000 dny představil Bill Gates operační systém MS-DOS, před 3 303 dny Steve Jobs iPad a 16. 12. 2019 představila společnost Alpha Industries se studenty z filosofické fakulty digitálního člověka!

Pět studentských týmů  bylo po tři měsíce současně vzděláváno v současné filosofii a umělé inteligenci.  Pomocí pokročilé umělé inteligence (GPT-2) se  jim podařilo pod našim vedením vytvořit digitální verze známých filosofů a úspěšně je odprezentovat před širokou veřejností.

Projekt probíhal ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy – zastoupenou úžasnou osobností – Ditou Malečkovou.

Nestihli jste slavnostní představení osobně? Nebo jste se naopak zúčastnili a rádi byste si to poslechli ještě jednou, v klidu 🙂 ? Ve videu níže najdete celý záznam. Pokud máte nějaké dotazy či postřehy, případně se chcete dozvědět o AI trochu víc můžete nás sledovat na našem facebooku.

Hlavní výhody

Studenti FF UK tento projekt hodnotí jako nejlepší předmět, a dokonce chtějí k nám do Alpha Industries na praxi. Kromě toho získali kladný vztah k AI – a všude obhajují náš koncept rozšířené inteligence. Výhra by nás i podobné týmy motivovala v dalších podobných projektech.

První veřejné představení Digitálního filosofa (člověka)

Představení "kapesní" verze osobností, se kterými lze mluvit i z mobilu.

Oslovení odborné, akademické i laické veřejnosti

Projekt oslovil odbornou (AI svět), akademickou (FF) i laickou veřejnost. Dokonce oslovil i celebrity jako je Tomáš Sedláček, který kvůli svému digitálnímu dvojčeti dorazil do Prahy.

Pokrok studentů správným směrem

Studenti udělali za 3 měsíce obrovský pokrok; nejen ve filosofii a NLP, ale i v prezentačních dovednostech. Také si inovativní předmět zamilovali.

Zdigitalizovaní filozofové

1. Tomáš Sedláček
2. Václav Havel & Hannah Arendt
3. Peter Singer
4. Michel Foucalt
5. Gilles Deleuze & Félix Guattari

+ digitální Dita jako „N“  a  Descartes

Digi citáty

Přinášíme vám ochutnávku z citátů našich digitalizovaných filozofů, další naleznete ZDE v diskuzi na fb události.
Raději byste položili své vlastní dotazy? Zdigitalizované filozofy naleznete na webu: https://digitalnifilosof.cz .

Otázka: Jaké je vaše náboženské vyznání?


Odpověď:  Jsem křesťanský anarchista a nevěřím v žádné jiné náboženství než ateismus. Věřím v humanistický a sekulární humanismus a snažím se sledovat tuto humanistickou cestu co nejblíže. Nevěřím v nadpřirozené. Nevěřím v božství lidského ducha. Věřím ve volný pohyb osob a volný pohyb zboží.

  – digitální Tomáš Sedláček

Otázka: Are you enjoying our conversation about Deleuze and Guattari so far?

Odpověď: No, because I don’t understand a word of it. Even if I tried I couldn’t understand what they were talking about. They keep talking about the same thing, I believe, but I can’t understand a word of it.

 – digitální Gilles Deleuze ve spojení s Félixem Guattari

Otázka: What is your opinion on killing animals?

Odpověď: If an animal is not capable of surviving in nature, killing it will not be contrary to our moral obligations to preserve animal life in the best possible way. The second version of the objection is more problematic. It suggests that if it is in our power to prevent something bad from happening, without thereby sacrificing anything of comparable moral importance, we ought, morally, to do it.

– digitální Peter Singer

 

cs_CZ